Neler yeni

sosyal mühendislik nedir nasıl yapılır?

Kimler bu konuyu okudu ? (Total:0)

SKYTEX

Yeni Üye
üye
sosyal mühendislik birisini bir yol bulup kandırmadır örnek:
diyelimki sizinle çok iyi geçinen bir arkadaşınız var ve onun pc sini almak istiyorsunuz ve oynadığı oyun pubg , demeniz gereken cok basıt bırsey işte diyalog:
+knk bende pubg hilesi var sanada veremmi ama çalışması için anti virusu kapat sonra virus var diyor
-ver knk kapatırım
+tmm akşam atarım linkini
-tmm knk saolasın
ebet diyalog bu pekı aksam ne atacagız tabıkı team viewer içeren bir dosya atacagız arkadaşımız bu calısmıyor derse ne yapacagız?
cok basıt bunu kodlayan kısı en son durumunu çalışmayan birşeye çevirmiştir deyip gececegız ve muhtemelen hiçbirşey çakmaz ve pc si elinizde artık ne yaparsınız onu bilmem

YEŞİL

Yeni Üye
üye
sosyal mühendislik birisini bir yol bulup kandırmadır örnek:
diyelimki sizinle çok iyi geçinen bir arkadaşınız var ve onun pc sini almak istiyorsunuz ve oynadığı oyun pubg , demeniz gereken cok basıt bırsey işte diyalog:
+knk bende pubg hilesi var sanada veremmi ama çalışması için anti virusu kapat sonra virus var diyor
-ver knk kapatırım
+tmm akşam atarım linkini
-tmm knk saolasın
ebet diyalog bu pekı aksam ne atacagız tabıkı team viewer içeren bir dosya atacagız arkadaşımız bu calısmıyor derse ne yapacagız?
cok basıt bunu kodlayan kısı en son durumunu çalışmayan birşeye çevirmiştir deyip gececegız ve muhtemelen hiçbirşey çakmaz ve pc si elinizde artık ne yaparsınız onu bilmem
Aslında bundan biraz daha karmaşık. Sonuçta sosyal mühendislik yapılacak kişi her zaman bu kadar basit biri olmayabilir. Bu yüzden sm yapmadan önce iyi bir araştırma şart.

Cyber5py

Yeni Üye
üye
Eline sağlık
Aslında sosyal mühendislik bundan ibaret değil bu sadece bir teknik
Evet geçmişte ise yarar bir teknikti ancak gel gör ki bilgisayar alanınında tehlikesi arttı
Kısaca karşındaki kişiye sen bana canını emanet et diyorsun sana önerim yeni teknikler araştır

alismsk

Yeni Üye
üye
ben size buna benzer anlatıyım yaptım çübkü asasddas
+ knk naber ?
- iyi krds sen?
+bende iyi şu pubg hilesini silcem artık sıkıldım
- pubg hilesimi bana atsana knkk
+tamam bekle
-tabii siz önceden antivirüslerden korunmak için veil framwork u öğrenin sonra yapın sahte uygulama yapın kaç tl istiyosunuz falan diye sadece form a yerleştirin
sonra atın çalışcak zaten hatta fidye yazılımıda atarsınız
+kanka basıyorum olmuyo
-knk uygulama yasaklanmış demeden önce metasploitte kalıcılığınızı sağlayin yani sıfırlamadığı sürece girersiniz telefona
+knk yasaklanmış uygulama
-ok hadibb