Yeni mesajlar

IOS lar için perfonman arttırma için tavsiye ...

Kimler bu konuyu okudu ? (Total:0)

PAC-2

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar kendi telefonumdan denedim o yüzden dolayı sizlere madde halinde anlattacsgım...
iOS 9.2.1 güncellemesi ile birlikte yavaşlayan cihazınızı hızlandıracak ipuçlarını sizler için derledim. Aşağıdaki ipuçlarını uygulayarak cihazınızı hızlandırabilirsiniz.

A-) Telefonunuzu resetleyin. Yapmanız gereken telefonunuzun güç düğmesine "kapatmak için kaydır" yazısı çıkana kadar basılı tutun, yazı çıkınca – home tuşuna 10 – 15 saniye basılı tutun. Bu işlem ram belleğini temizleyerek telefonunuzun performansını arttıracak.

B-)Hareketleri azaltın. Telefonunuzdaki animasyonların ve efektleri azaltmak (paralaks etkisi vs) telefonunuzun performansını arttıracaktır. Yapmanız gereken: Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareketi Azalt > Kapalı

C-) Şeffaflığı azaltın. Şeffaflık ya da bulanıklık derinliği iletmek için oldukça önemlidir.Fakat bu özelliği kullanmak pil ve cpu döngünüze zarar verebilir. Yapmanız gereken: Ayarlar > Genel> Erişebilirlik > Kontrastı Artır > Saydamlığı Azalt > Kapalı

D-) Her uygulamanın arkaplanda yenilenmesine gerek yoktur. Arkaplanda yenilenen uygulamalardan gereksiz gördüklerinizi kapalı konuma getirin. Yapmanız gereken: Ayarlar > Genel > Arkaplanda Yenilenen Uygulamalar > Gereksiz Gördüklerinizi Kapatın.

E-) Spotlight aramalarınızı düzenleyin. İstediğiniz içeriğe kısayoldan ulaşmanızı sağlayan spotlight özelliğini sınırlamak telefonunuzun performansınızı artırır. Yapmanız Gereken: Ayarlar > Genel > Spotlight Araması > Gereksiz Gördüğünüz Uygulamaları Kapalı Konuma getirin.

F-) Siri Önerileri kapalı konuma getirin. Siri önerileri kapatmak telefon performansını olum etkiler. Yapmanız Gereken: Ayarlar > Genel > Spotlight Araması > Siri Önerileri > Devre Dışı bırak.

G-) Telefonunuzu Sıfırlayın. Ayarlar > Genel > Reset > Tüm İçeriği ve Ayarları Sıfırla. (Telefonunuzu tamamen sıfırlayacak şekilde siler...
 
Üst